Manskapsvärja med portepé, stålbalja, total längd 95 cm.
Sabel med trähandtag, längd 95 cm.
Dräktvärja med trähandtag, helgraverad klinga, längd 92 cm.
Hårt slitage, skador. Rostangrepp. Manskapsvärjans fäste saknar kabellindning. Träfästena något maskstungna.