3 djupa tallrikar. Qianlong, kinesiska. Diameter 22 cm. Lagade.
2 tallrikar. Kinesiska Qing. Diameter 24 cm.
3 profilerade tallrikar. Japan. 1800-tal. Diameter 21 cm.
Nagg. Lagningar.