TALLRIKAR, porslin 3+3+2 Kina/Japan 1700-1800 tal

3 djupa tallrikar. Qianlong, kinesiska. Diameter 22 cm. Lagade.
2 tallrikar. Kinesiska Qing. Diameter 24 cm.
3 profilerade tallrikar. Japan. 1800-tal. Diameter 21 cm.

Nagg. Lagningar.

Utropspris
1 500 SEK