Ljusstakar, ett par, silver, sannolikt Tyskland 1700-talets första hälft.

Rokoko. Balusterformade. Höjd ca 18 cm, vikt ca 524 g

Slitage. Repor. otydliga stämplar. Muttrarna är utbytta. Bucklor.

Utropspris
10 000 SEK