GULDMEDALJ, 18 k, Kungliga patriotiska sällskapet. Vikt 33 gram.
Åtsidan med kung Gustaf VI Adolf i profil. Frånsida med dedikation. Krönt med kunglig krona. I Gult och grönt sidenband att hängas om halsen. Höjd ca 6 cm.
Smärre slitage. Repor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.