13 teskedar, längd 12,5-13,5 cm,
2 dessertskedar 17,5 cm,
kakspade 20 cm och såsslev 18 cm,
Finska Guldsmeds ab 1911-1923.
En snarlik tesked, 12,5 cm, Uusi Kultaseppä oy, Helsinki 1922.
Tårtbestick med dekor av kottar, längd 20,5 resp 22,5 cm, Hopeakeskus, Tavastehus 1954.
Vikt 553 g.
Bruksslitage, dessertsked med bucklor. Graveringar.