ETUIER, 3 st, mestadels silver, 1900-talets första hälft.
Rund puderdosa, förgylld invändigt, utländska stämplar. Kvadratisk puderdosa delvis i silver, spegel i locket, utländska stämplar. Rektangulärt cigarettetui, Ungern. Längd 5- 9,5 cm. Total vikt 292 gram.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.