MÖLLENBORG, dryckeskanna silver Stockholm 1895 barockstil, Vikt ca 1402 gram.

Välvt lock med rik dekor i relief av blad och blommor, delvis genombruten lockknopp i form av krona, svängt hadtag, kulfötter, höjd ca 27, diameter ca 17 cm.

Graverad gåvoinskription. Smärre slitage. Repor.

Utropspris
8 000 SEK