GOLVUR/HYLLA, Kurt Mehlqvist, Karl Andersson & Söner, Huskvarna, 1900-talets fjärde kvartal.

Björkfanerat med rödlackerad top. Etikettmärkt. Längd 44, djup 35, höjd 210 cm.

Bruksslitage. En del fanerskador. Delar saknas för att lägga hyllplanen på.

Utropspris
2 000 SEK