Rak form med profilera listkrön. Dörrpar. Med bakomliggande hyllplan, varav den övre en så kallad skedhylla. Bredd ca 96, djup ca 39, höjd ca 121 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Renoverat och kompletterat