ÖRHÄNGEN, ett par med cabochonslipade turkoser.

14K guld, ej stämplade. Stift. Längd ca 2 cm. Totalvikt ca 2 g.

Turkoserna är något missfärgade ställvis. Plupparna är 18K guld. Bruksslitage.

Proveniens

Familjen Nobel.

Utropspris
1 500 SEK