BÖCKER, 3 delar, "Svenska Slott och Herresäten", Bokförlaget natur och kultur, Stockholm 1934.
"Uppland", "Östergötland, Skåne, och Västmanland" samt "Södermanland, Öland, Gästrikland och Värmland". Tryckt hos Victor Pettersons bokindustriaktiebolag. Halvfranskt band, förgyllda dekorationer .
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.