VASER, ett par, samt SKÅLFAT, cloisonné. Kina, 1900-tal.

Skål med dekor av drake, diameter 29,5 cm. Vaser med dekor av blommor, höjd ca 38,5 cm.

Bruksslitage. Färgbortfall. Något anlupen.

Utropspris
1 500 SEK