Urna med hänklar, med dekor av fågel på kvist samt blommor. Total höjd ca 31 cm.
Tempel boll av mässing, med dekor av drakar samt arkasierande dekor av mytologiska djur. Höjd 25 cm.
Bucklor. Naggar. Repor. Slitage. Något anlupen.