Stommar i gulmetall med rik dekor. För tre ljus vardera. Behängda med prismor. Har troligen suttit på spegel tidigare. Längd från vägg 20 cm.
Slitage. Kompletterade med senare prismor, prismor ej fullständigt monterade men flertalet medföljer. Nagg. Ställvis sneda ljuspipor.