BESTICKSERVIS, silver, 144 delar, svenska importstämplar, 1900-tal.

Tolv fiskgafflar (ca 17,5 cm), tolv fiskknivar (ca 21,5 cm), tolv matskedar (ca 19,5 cm), tolv bordsskedar (ca 16,5 cm), tolv kaffeskedar (10 cm), tolv teskedar (ca 11 cm), tolv efterrättsskedar (ca 13 cm), tolv smörgåsgafflar (ca 13,5 cm), tolv matgafflar ( ca 18,5 cm), tolv matknivar med blad i rostfritt stål (ca 23,5 cm), tolv bordsgafflar (ca 16,5 cm) samt tolv bordsknivar med rostfritt stål (ca 20 cm). Total vikt ca 6240 gram. I schatull

Delvis anlupna. Bruksslitage.

Utropspris
12 000 SEK