THANGKA

Akvarell och tusch på duk lagd på papper. Tibet, 1800-tal.

Motiv av demoner samt ovan en Bodhisattva i meditativ ställning. Mått motivet 74x147 cm. Mått med montering 84,5x176 cm.

Konditionsrapport

Skador, hanteringsveck, färgbortfall, fläckar.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L43

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Nordström

Cecilia Nordström
Ansvarig specialist Asiatisk keramik och konsthantverk

+46-73-940 08 02
cecilia.nordstrom@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 16 000 SEK

    Slutpris

    12 000
    1 225 EUR
    1 480 USD

    Budhistorik (8 bud)
    4 9 jan 12:5212000SEK
    Acceptpris på 12 000 SEK uppnåddes
    4 9 jan 12:3611000SEK
    4 9 jan 12:358000SEK