GOLVLAMPA, Sievä oy, Finland 1900-talets mitt. Stämpelmärkt.

Mässingsskaft, rund fotplatta på fyra fötter. För två ljus. Skärmens diameter 53 cm. Totalhöjd 153 cm.

Bruksslitage. Skärmen med fläckar. Den andra dragsnören saknas en del. Ej funktionstestad.

Utropspris
150 EUR