GLASSERVIS, 54 delar, Östtyskland/DDR 1980-tal.

Vinglas, 10 st, höjd 14 cm
Ölglas, 8 st, höjd 12,5 cm
Likörglas på fot, 8 st, höjd 11 cm och 6 st utan fot höjd 9 cm
Konjaksglas, 8 st, höjd 11 cm
Selterglas, 8 st, höjd 7,5 cm
Snapsglas, 6 st, höjd 6 cm.

Obetydligt slitage.

Utropspris
150 EUR