Cuppa med blästrad och olivslipad kant. Kvadratisk fot. 18 vinglas, tolv starkvinsglas, tolv selterglas, 15 likörglas samt tolv snapsglas. Höjd 7 - 11 cm.
Bruksslitage. Ett antal med fotnagg.