GLASSERVIS, 69 delar, 1900-talets första hälft.

Cuppa med blästrad och olivslipad kant. Kvadratisk fot. 18 vinglas, tolv starkvinsglas, tolv selterglas, 15 likörglas samt tolv snapsglas. Höjd 7 - 11 cm.

Bruksslitage. Ett antal med fotnagg.

Utropspris
3 000 SEK