PARTI BESTICK, silver, 56 delar, mestadels Sverige, 1800 - 1900-tal. Total vikt 1075 g.
Huvudsakligen skedar i varierande modeller och storlekar. Bl.a te-
och serveringsskedar, souvenirskedar, sockertång samt matsked av Lars Biugg (1758-1812). Längd ca 10 - 23 cm.
Bruksslitage. Vissa delar med gravyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.