PARTI BESTICK, silver, 56 delar, mestadels Sverige, 1800 - 1900-tal. Total vikt 1075 g.

Huvudsakligen skedar i varierande modeller och storlekar. Bl.a te-
och serveringsskedar, souvenirskedar, sockertång samt matsked av Lars Biugg (1758-1812). Längd ca 10 - 23 cm.

Bruksslitage. Vissa delar med gravyr.

Utropspris
2 000 SEK