MATBORD, för Nordiska Kompaniet, England 1900-talets mitt.

Tredelar med varsitt ben på hjultrissor i mässing. Två halvmåneformade ändor à 80 cm, mittdel med stödfot à 81 cm, två iläggsskivor à 50 cm. Mässingsbeslag. Bär plakett. Totallängd 340 cm bredd 110 cm, höjd 75 cm.

Smärre bruksslitage. Enstaka märken på ytan.

Utropspris
800 EUR