BORDDUK SAMT SERVETTER, linne, 12 servetter, 1900-tal.

Jacquardväv. Mönster med blommor och ornament i fält. Dukens mått är ca 295x150 cm samt servetternas mått är ca 50x50 cm. Servetterna med monogram.

Smärre åldersrelaterat slitage.

Utropspris
150 EUR