VÄSKA, "Ellipse GM", Louis Vuitton.
Monogramcanvas med detaljer i läder och gulmetall. En blixlåsficka utvändigt samt en mindre ficka invändigt. Märkt LOUIS VUITTON PARIS, made in France. Längd 44, bredd 24, höjd 34 cm (65 cm inklusive handtag).
Något slitage. Färgrepor på ena sidan samt fläckar inuti. Nyckel saknas.