BESTICKDELAR, silver, 15 delar, bland annat G Wallin, 1830-tal
Modell Gammal fransk.
6 st matskedar, 21 cm
1 st bordssked, 19 cm(ej samma mästare)
6 st matgafflar, 19,6 cm
2 st såsslevar, delvis förgyllda, 19,5 cm.
Totalvikt ca 978 g
Slitage. Senare gravyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.