KOPPAR, 21 st, med FAT, 22 st, Bing & Grøndahl, 1900-talets andra hälft.
Bestående av 21 kaffekoppar med 22 fat. Diameter på fat 14 cm.
Bruksslitage. Koppar med obetydliga fotringsnaggar. Ett fat med större kantnagg. Färgbortfall.