KLACKRINGAR, 2 st, med onyx, 18K guld.

Ring, stämplad K&EC, Göteborg, 1951. Storlek 21,5/67. Tillsammans med en andra ring. Storlek 18/56. Totalvikt ca 7,1 g.

Den andra ring med insats och spår av renovering på skenan. Slitage, mindre repor och nagg.

Utropspris
2 500 SEK