HYLLA, "String", Nils Strinning, 1950/60-tal.

Fyra lackerade gavlar, bredd 28, höjd 102 cm. Tidningshylla, längd 82, bredd 35 cm. Åtta teakfanerade hyllplan, längd 78, bredd 30 cm.

Bruksslitage. Repor. Fläckar. Mindre fanerskador. En gavel lindad möjligen lagningar.

Utropspris
2 000 SEK