GAB, BESTICK, 78 delar, "Rosenholm", Stockholm, 1950/60-tal.

Potatissked
Såsslev
12 gafflar, 17,5 cm
12 knivar, 29,5 cm
12 skedar, 18 cm.
12 dessert skedar, 15 cm.
12 dessert gafflar, 13,5 cm.
12 dessert knivar, 16,5 cm
4 smörknivar.
Tot vikt 3130 gram. (Inkl. knivblad.)

Smärre slitage.

Utropspris
12 000 SEK