Allmoge
923562

PARDÖRRAR, allmoge, Hälsingland, 1700 / 1800-tal.

Reflad front samt med järnbeslag. Ca 175 x 53 respektive 175 x 56 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Sprickor. Förstärkningar / enstaka kompletteringar.

Utropspris
3 000 SEK