BROSCH/HÄNGE, RING samt BROSCH med snäckskalkaméer.

Brosch/hänge, A G Dufva, Stockholm, 1949, 18K guld. Höjd ca 5,2 cm. Ring, Edvin Jonsson Landers, Oskarshamn, 1950, 18K guld. Storlek 17,75/56. Brosch, förgyllt silver. Längd ca 8 cm. Totalvikt ca 23,8 g.

Bruksslitage, mindre repor. Ställvis anlöpning och missfärgning.

Utropspris
3 000 SEK