SKÅL, KANNA och VASER, 2 st, stengods, Carl Harry Stålhane och Gunnar Nylund, Rörstrand.

Skål och kanna Carl Harry Stålhane (höjd 9-23 cm). Två vaser av Gunnar Nylund (höjd 14 cm).

Smärre slitage. En Nylund vas 2:a sortering och en med nagg.

Utropspris
1 500 SEK