Tusch på papper. Kalligrafi i Zhuanshu stil. "Om körsbärsträd, av Song poeten Lu You". Signerad och daterad 'Vinter 1979'. Mått ca 190x50 cm
Bra skick.
Villa Pauli, Djursholm.