Design
924379

ALEXANDER LERVIK, stolar 4 st, "Rib" för Johanson Design.

Stomme av lackat stålrör, sits av filt. Stapelbara. Sitthöjd ca 46 cm.

Smärre märken på benen. Slitage.

Rib är en miljövänlig stol från Johanson Design som är märkt med både Svanen och Möbelfakta. Polyesterfilt av återvunna PET-flaskor.

Utropspris
5 000 SEK