KALKAR, 3 st & GAFFLAR 2 st och SKED, silver. Ryssland, 1800-talets slut-1900-talets början. Vikt ca 160 gram.

Tre bägare på fot med nod. Graverad dekor av växter. Något otydliga ryska stämplar.
En sked med vridet skaft. Graverad dekor av stadsbild under skedbladet.
2 gafflar med emaljerade skaft i gult och rosa.
Bägarnas höjd 8-9 cm.

En bägare med monogram. Gafflarna med mindre emaljskador. Smärre slitage.

Utropspris
5 000 SEK