OLLE ALBERIUS, vas, Orrefors 1970-/80-tal.
Cylinderformad. Klar glasmassa med graverad dekor av örn. Signerad Orrefors OA 4679-25 Q2. L.S. Även etikettmärkt. Höjd ca 34 cm.
Invändig smuts.