VITRINSKÅP, jugend, tidigt 1900-tal.
Ek. Skuren dekor av frukter. Överdel med vitrindörrar med fasetterat glas. Hyllinredning. Bredd 73, djup 32, höjd 191 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Smärre fläckar. Avslag på en fot. Missfärgningar på fötterna. Retusch högst upp på ett sidstycke. Ett nagg på ena glaset.