SVEN WEJSFELT, vas samt bägare, stengods, Gustavsberg, signerade SWen och daterade -82 respektive -88.
Vas med rosa harpälsglasyr. Bägare med grön och vit glasyr. Signerade SWen samt med studiohanden. Höjd 13-20,5 cm.