SNAPSSTÄLL SAMT BORDSKLOCKA, ek från Riks Wasa, med SNAPSGLAS, glas, Kosta, 1900-tal.

Stället tillverkat i svartek från bärgade vrakdelar. Längd 17 cm, bredd 18 cm. Glas med innesluten luftbubbla. Höjd 8,5 cm

Smärre slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK