HÄNGE, ARMBAND och ett par ÖRHÄNGEN med filigranarbete och snäckskalskaméer, förgyllt silver.

Hänge med italienska kontrollstämplar. Höjd ca 6,5 cm. Armband med italienska kontrollstämplar. Längd ca 18,5 cm. Örhängen med otydliga stämplar. Krokar. Höjd ca 6 cm. Totalvikt ca 48 g.

Ställvis förlust av förgyllning. Ställvis missfärgningar på snäckskalskaméerna. Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK