Manschettknappar, ett par, rektangulära, förgyllt silver. Längd ca 2 cm. Manschettknappar, ett par med labradorit, Olof Pettersson, Stockholm, 1975, silver. Längd ca 2,7 cm. Manschettknappar, ett par, kvadratiska, stämplade Stenlya Sweden, Stainless Steel. Längd ca 2,8 cm.
Bruksslitage, mindre repor. Ställvis anlöpning.