Klarglas med rosa underfång. Etikettmärkt "Arte Nuova Murano, Grand Prize, Genuine Venetian Glass, World Fait Brussels 1958". Total höjd 40 cm.
Ej funktionstestad. Obetydligt ytslitage. Obetydliga nagg undertill.