SKRIVBORD, sengustaviansk stil, 1900-talets början samt KARMSTOL, 1900-talets början.

Skrivbord fanerat med mahogny. Uppsats med genombruten dekor samt fack med bakomliggande förvaring. En låda i sarg samt två dörrar med bakomliggande lådor. Längd 124,5. Bredd 68,5. Höjd 85,5 cm. Karmstol med genombruten rygg, lös stoppad sits, klädsel av konstskinn. Sitthöjd ca 45 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Blekt. Ett gångjärn med skada.

Utropspris
4 000 SEK