MATSALSGRUPP, 13 delar, Engelsk stil. 1900-tal.

Bord samt 12 stolar. Stolar med klädd stoppad sits, genombruten ryggbricka med rundat krön. Raka ben. Bord på två fyrdelade pelarfötter med avslutande mässingshylsor. Bordets L 190, B 120, H 73. 3 iläggsskivor.

Slitage. Nötmärken. Klädsel med slitage. Stolar med olika klädsel. En av iläggskivorna med lös träflisa.

Utropspris
8 000 SEK