MATBORD, Gustaviansk stil, 1800-tal. Med 4 iläggsskivor

Fanerad med mahogny samt med mässingskodda ben. Längd ca 117, bredd ca 103, höjd ca 76 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Repor. Fanerskador. Förstärkningar /Kompletterad. Blekt. Något instabil. Iläggsskivorna senare.

Utropspris
4 000 SEK