A NILSSON, KAFFESERVIS, 3 delar, silver, Lund, 1917

Delvisförgylld. Kaffekanna, sockerskål, gräddkanna. Höjd ca 7,5-17,5 cm. Med graverad alliansvapensköld Trolle och Leijonhufvud på livet. Vikt ca 600 g

Kaffekannas lockknopp med skada. Bucklor. Repor. Slitage. Märken. Senare gravyr.

Utropspris
3 000 SEK