TORSTEN ESBJÖRNSSON, olja på duk, signerad a tergo
Utan titel. 196 x 196 cm.
Oramad. Illa spänd duk. Obetydliga repor.
Dansmuseet, Stockholm, "Konkret - rörelser i Nordisk konst under 1900-talet", 27 april - 3 maj 2001, kat no 20.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
6 000 SEK