HILKKA-LIISA AHOLA, FAT, keramik, signerat Hilkka-Liisa Ahola, Arabia.
Dekor av två kvinnor med fyra fåglar. Kvadratisk med rundade hörn. Ca 17 x 17 cm. Upphängningsbar.
Obetydlig kantnagg. Smärre slitage.