SERVIS, 71 delar, porslin, "Måsen", Bing & Gröndal, 1900-talets slut.
Bestående av 12 st mattallrikar, diameter 24,5 cm, 12 st djupa tallrikar, diameter 21,5 cm, 24 st assietter, diameter 17,5 cm, 8 tekoppar med fat, 11 kaffekoppar med fat, sockerskål med lock, gräddkanna, fat samt vas.
Andrahandssortering. Slitage.