C G HALLBERG, jardinjär, silver och glas, Stockholm, 1911.

Rektangulär form med avfasade hörn, delvis genombruuten. Dekor av rosettprydda lagerkransar. Uppsvängda hänklar. Glasinsats. Längd 26, bredd ca 12, höjd 14,5 cm. Vikt 324 gram (exklusive glasinsats).

Slitage. Flertalet nagg. Gravyr.

Utropspris
4 000 SEK