BÖRGE LINDAU, barstolar 6 st, "B4-82" ur Oblado-serien, Blå Station, 1900-talets senare del.
Lackerad stomme, rygg och sits av svärtat trä. Sitthöjd ca 82 cm.
Slitage. Smärre färgbortfall. Repor. Märken.